Umut Yolcuları 7. Bölüm

Umut Yolcuları 7. Bölüm sitemize eklenmiştir iyi seyirler dileriz.

Çocuk şube ve Asayiş şube kıran kırana bir mücadeleye girişir. Bu sefer ki mücadele diğerlerinden farklıdır, olaylarda beraber görmeye alıştığımız iki ekip eğlenceli bir maçta, halı sahada karşı karşıya gelir.
Aslan babası tarafından, kaçarak evlenen ablasını ve eniştesini öldürmesi için İstanbula gönderilir. Aslan uzun süredir görmediği ablası ve eniştesinin yanında bir iç hesaplaşma yaşar. Babası, Aslana rahat vermemektedir. Aslan babasını oyalamaya çalışmaktadır, ancak ablası Ayşe, Aslanın valizindeki silahı bulur ve olaylar gelişmeye başlar.
Mehmet ve Zahide güzel geçen bir akşamın ardından evlerine doğru yola koyulurlar. Mehmet yurt dönüşünde, daha önce de disiplinsiz hareketleri için uyardığı Selmanın kaçtığını öğrenir. Mehmet, öğrencisi Selmanın başına gelebilecekleri engellemek maksadıyla takibe başlar. Bu sırada Zahideden yardım ister. Selma yaptığı yanlışı fark ettiğinde artık çok geçtir. Mehmet yardıma koşar ancak beklemediği bir anda gençlerden karşılık alır.

Selvinin kocasından gördüğü şiddet devam etmektedir. Ünal durumdan şüphelenir ve aslını öğrenmeye çalışır. Selvi olayların büyümesini engellemek için üstünü örter ve mutfakta ufak bir kaza geçirdiğini söyler. Ancak eşi Necmi şiddetin dozunu giderek arttırmaktadır. Bahar yaşadıkları maddi zorluklara daha fazla direnemez ve Ethemin teklifi kabul eder. Annesinden habersiz uyuşturucu kuryeliği yapmaya başlayan Bahar için yeni bir hayat başlamıştır. Leyla arkadaşının aniden kavuştuğu bu servetten şüphelenmez ancak Zahide durumdan hiç hoşlanmaz ve Leylayı dikkatli olması için uyarır.
Taş atan çocuklar kendilerinden büyük, onları yöneten militan kadrolar tarafından kullanılmaktadır. Yine bu insanlar tarafından kandırılıp devlete, devletin polisine zarar vermesi için ikna edilmektedir. Civan bu militan kadrolar içindedir ve Maho isimli çocuğu kendi saflarına çekmek için uğraşmaktadır. Ancak Mahonun annesi Fahriye olacakları farkeder ve soluğu Çocuk şubede alır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s