‘Arka Sıradakiler’, Kerem’in hazırladığı ölümcül oyunun ardından yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Kazadan kurtulanlar bu duruma sevinecek, ölen arkadaşlarının yasını tutacak zamanı bile bulamamışlardır. Yaşam savaşı veren arkadaşlarının yanında olmaya, kaybolan arkadaşlarının nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadırlar.

Gamze, kayıptır. Nerde olduğunu ya da yaşayıp yaşamadığını hiç kimse bilmemektedir.
Kerem, arkasında bıraktığı yıkımdan memnun, ulaşılmaz olmanın verdiği rahatlıkla, kaçıp saklandığı yerde hayatına devam etmektedir.

Kemal, Ali ile birlikte, polisin topladığı ipuçlarıyla Kosova’da Zehra’yı aramaktadır. Ona ulaşamadığı her saniye umudunu biraz daha yitirmektedir. Kâhir’in, Zehra’yı neden ısrarla istediğinin cevabını düşünürken bir yandan da polisten gelecek mutlu haberi beklemektedir.
Zehra, savunmasız bir şekilde kendisine yapılanlan eziyetlere katlanmaya çalışırken, kurtulacağı umudunu yavaş yavaş yitirmeye başlamıştır. Kendisi için tek kurtuluşun ölmek olduğuna karar vermiştir.

Sedat, polise tüm bildiklerini anlatıp Zehra’nın kurtuluşuna yardım etmeye çalışır. Verdiği ifadede Zehra’nın kaçırılmasına neden yardım ettiğini de açıklar. Sedat, sebep olduğu her şeyin cezasını çekmeye hazırdır. Ama hapishane hayatı hiç de kolay olmayacaktır.

Saffet, otobüsün içinde olmasa da kazanın sonuçlarınından en çok etkilenen kişilerden biridir. Çok sevdiği, hayatta aşık olduğu tek kişi olan Gamze, kayıptır ve Saffet onu bulmak için ne kadar çabalarsa çabalasın küçücük bir ipucuna bile ulaşamamaktadır. Memo, bu dönemde ona destek olmaya çalışsa da Saffet’in yüzü Gamze’den bir haber almadıkça gülmeyecektir.

Arka Sıradakiler için yaşantılarına kaldıkları yerden devam etmek o kadar da kolay olmayacaktır.

Kaynak: Arka Sıradakiler 123. Bölüm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s