Emniyet’in terörle mücadele şubesinde idealist bir Emniyet amiri olarak görev yapan Zahide (Zuhal OLCAY) çocuk şubeye müdür olarak tayin edilir. Zahide, yeni görev yerine giderken kardeşi gibi sevdiği mesai arkadaşı Komiser Nasuh’ uda (Haluk PİYES) yanına almak için Emniyet Müdürü Vural’ a (Ali İPİN) baskı yapar. Zahide göreve başlar başlamaz çocuk şubenin dağınık çehresi ile karşı karşıya kalır. Çocuk Yurdunda ise Mehmet Müdür (Yetkin DİKİNCİLER) çocukların deyimi ile Memo, çocukların yaşadıkları travmadan en az zararla çıkması ve hayatlarına devam edebilmeleri için uğraş vermektedir. Zahide’nin yeni ekibi; çocukların geleceği için gece gündüz çalışan Aslı ( Sedef AVCI ), ailesini kaybettikten sonra hayata karşı kayıtsız kalan Ünal ( Bülent ALKIŞ), ailesel problemlerine karşın görevine dört elle sarılan Selvi ( Şebnem ZORLU) ve ekibimizin çaylak polisi Alp ( Onur DİKMEN ) den oluşmaktadır. Zahide’nin gelişi ile çocuk şube tekrar canlanır. Zahide eski eşi Kemal’i ( Cem KURTOĞLU) karşısına alacak kadar görevine bağlıdır. Yanlışa itilen çocuklarımızı hayata kazandırmayı amaç edinen Kahramanlarımız sokakta babası tarafından zorla çalıştırılan Ali ve kardeşi Gülşah’ın hayatını tümüyle değiştirecek bir drama şahit olur.
Küçük hayatların, büyük hataları ve onların ikiye bölünmüş yaşamlarını izleyeceğimiz Umut Yolcuları’nda bildiğimiz gerçekler tekrar sorgulanacak.

Yayın Tarihi : 20 Ağustos Cuma
Yayın Saati : 20:15 Yeni Dizi

Genel Hikaye:
Gerçeğin aslında ne kadar gerçek olduğunu anlatan, soğuk sokakların sıcak yüzüne dokunan bir hikaye Umut Yolcuları.
Erler Film / Türker İnanoğlu yapımcılığında, yönetmenliğini Ümmü Burhan’ın üstlendiği, senaryosunu Ahmet Yurdakul’un kaleme aldığı, başrollerinde Zuhal Olcay, Yetkin Dikinciler, Ali İpin, Haluk Piyes, Sedef Avcı, Cem Kurtoğlu ve Bülent Alkış’ın paylaştığı Umut Yolcuları Ağustos ayında Star TV ekranlarında
Sahipsiz çocukların nasıl suç dünyasının birer piyonu haline getirildiklerini anlatan dizide, Zuhal Olcay çocuk şube müdürü olarak atanan idealist bir emniyet amiri Zahide’yi, Yetkin Dikinciler çocuklara yardım eden, onları hayata kazandırmaya çalışan yurt müdürü Mehmet’i, Haluk Piyes komiser Nasuh’u ve Sedef Avcı da komiser muavini Aslı’yı canlandırıyor.
Küçük hayatların, büyük hataları ve onların ikiye bölünmüş yaşamlarını izleyeceğimiz Umut Yolcuları’nda bildiğimiz gerçekler tekrar sorgulanacak.
Çocuk istismarının, sokaklardaki hayatın görünmez yüzünün de ekrana taşınacağı dizide, çocuk suçluları, onların dramı ve hayata nasıl kazandırılacağı ekranlara gelecek.
Senaryosu, pedagog ve çocuk suçlarıyla ilgili araştırma yapan uzman bir ekibin danışmanlığında yazılan, her bölümde başka bir hikayenin izleneceği dizi Cuma 20:15’te Star’da başlıyor!

Kaynak: Umut Yolcuları 1. Bölüm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s