Taze şovmen Durdu’nun evinde eğlence tüm hızıyla devam ediyor. Bir canlı yayın günü şov başlayana kadar nasıl vakit geçireceklerini düşünen Durdu, Dalyan ve Tomris evde oyunlar oynamaya karar verirler.
Kelime oyunu, monopoly, isim şehir, tabu, sessiz film ve uzun eşek oynayan ekibimiz yine her oyunu kavga ile bitirir.

Şovlarında ise konuk olarak Mahir İpek ve Aziz Üstel’i ağırlarlar. Türkiye’nin ilk talkşovmeni ile son talkşovmeni karşı karşıyadır. Aziz Üstel Durdu’ya şovmen olmanın inceliklerini gösterirken Dalyan’ın sürekli muhalefetiyle karşılaşacaktır. Mahir İpek’in mazbut hayatı ve kişiliği Durdu ve Dalyan’ın sinirlenmesine neden olacaktır. Akbaba 15 numarada eğlence devam ediyor…

Durdu’nun hikayesi:

Talk şovu gerçekleştiren çaycı. Adı Durdu yani Durul Bazan.
Durdu kendisinden bir kaç yaş büyük abisi Dalyan ve dedesi Eşref ile İstanbul’un Paşabahçe ilçesinde bir gecekonduda yaşamaktadır. Anne ve babasını çok küçük yaşlarda kaybeden Durdu ve Dalyan dedeleri tarafından büyütülmüşlerdir. Durdu’nun abisi Dalyan işi gücü olmayan, tüm gününü internette erotik sitelerde film izleyerek geçiren biridir.
Bu şovun ilginç yanlarından biri de Dalyan ve Eşref dedeyi canlandıran kişilerin oyuncu olmaması
Durdu ise büyük bir TV kanalında çaycı olarak çalışmaktadır. Tüm ailenin geçim kaynağı dedenin emekli maaşı ile Durdu’nun sigortası ve maaşıdır.

Durdu, bir gün, çalıştığı TV kanalının genel yayın yönetmenin odasına çay bırakmak üzereyken kanalın en ünlü şovmeninin kovulduğuna kulak misafiri olur. Odaya girip girmemekte tereddüt yaşayan Durdu kapının aniden açılmasıyla kendini bir anda yeni kariyerinin ilk basamağında bulur. Son dönemde talepleri iyice artan eski şovmeni kovan genel müdür sıfırdan yeni bir star yaratabileceğini herkese ispat etmek için içeri ilk giren kişiyi kanala şovmen yapacağını iddia etmiştir ve bu şanslı kişi o an çay bırakmak için orda bulunan Durdu olmuştur.

Yayın Tarihi : 20 Ağustos Cuma
Yayın Saati : 00.30 Yeni Bölüm

Kaynak: Gecekondu 7. Bölüm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s