Hayatın kendisi kadar komik ve duygusal bir dizi olan, “Çocuklar Duymasın” kaldığı yerden değil günümüzden devam ediyor. Çünkü bizim izleyemediğimiz 7 yıllık dönem içinde orada hayat hiç durmadı. Evlerinin dekorasyonunu değiştirdiler, iş hayatlarında yeni pozisyonlar elde ettiler ya da edemediler, çocuklar büyüdü, Haluk, Meltem ve diğerleri yaşlandı. Ama Haluk hala bildiğimiz Haluk, hala her şeye karşı, muhafazakar ve milliyetçi. Meltem de büyük değişiklik yok, modern, ideal ve ahlaklı bir eş. Ailenin meseleleri yine çok küçük, kredi kartları, telefon faturaları, alış veriş giderleri, tatil masrafları ve hayatın içinde akıp giden her şey. Kısacası “Çocuklar Duymasın”da aslında hem değişen bir şey yok hem de çok şey değişmiş. Yine komik, yine duygusal, yine güncel, yine hayatın kendisi gibi küçük meseleleri olan, kentli ilişkilere ve modern aile meselelerine odaklı hem duygusal hem de eğlenceli bir aile komedisi. “Çocuklar Duymasın” bu kez de 2010 yılı Türkiye’sine bir ayna tutuyor ve yaşadığımız çağın aile yapısı üzerinden sosyolojik bir analiz yapıyor ve Türkiye’de tüm yaş gruplarının aynı anda seyredebileceği tek dizi olma iddiasını koruyor. Çocuklar Duymasın 05 Ağustos’ta atv’de!

3. BÖLÜM ÖZETİ
Havuç’un ayrı eve çıkmak istemesi, evde büyük krize yol açar. Taş fırın Erkeği Haluk ile girilen uzun tartışmalardan sonra, Havuç, kendi başına yaşayabileceğini kanıtlamak için, yemek yapmak zorunda kalır. Tüm aile iftarda Havuç’un yaptığı yemeği yiyecektir. Yemek beğenilirse, Havuç’un ayrı eve çıkmasına izin verilecektir.
Havuç’un yemek yapma sahneleri ve o yemeğin iftarda yenmek zorunda kalması, izleyenlere kahkahalar attıracak sahnelere yol açıyor. Havuç’un ayrı eve çıkmayı başarıp başarmadığı ise sadece izleyenlerin öğrenebileceği bir sürpriz niteliğini taşıyor.
Bu bölümde, sadece Havuç değil, evin kızı Duygu da aileye sorunlar yaşatıyor.
Duygu, Berke ile sevgilidir. Ancak Berke, internetteki sosyal paylaşım sitesine “ilişkim yok” diye yazmıştır. Bunu öğrenen Duygu, eve ağlayarak döner. Tüm aile meraklanır. Israrlara rağmen, Duygu neden üzgün olduğunu açıklamamaktadır. Durumu anlama ve diğerlerine anlatma görevi “Temizlikçi Kadın” Emine’ye düşmüştür. Ancak Emine’nin durumu anlama ve anlatma çabası, izleyenleri bol bol güldürecek sahnelere yol açar.
Çayçı Hüseyin ve ekürisi Şükrü iş aramaktadır. Sonunda Haluk’un şirketinde özel güvenlik olarak iş bulurlar. Çayçı Hüseyin ve Şükrü’nün özel güvenlik olduğunu düşünmek bile, onları tanıyanları güldürmeye yeter. Bu ikilinin, özel güvenlik olarak yaptıkları, birbirinden komik sahnelere yol açar.

Kaynak: Çocuklar Duymasın 3. Bölüm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s