Ali ve Reşat, beyin kanseri olan babaları Ahmet’i kemoterapi görmesi için İstanbul’a getirmiştir. Ahmet ağır tedaviye daha fazla katlanmak istemediğinden hastaneden kaçar.

Oğulları peşine düşer ancak Ahmet onlardan kaçmayı başarır. Kaçarken kendini bir huzurevinde bulur. Huzurevi sakinleri, Ahmet’in çocukları tarafından terk edildiğini sandıkları için orada kalması konusunda ısrar ederler. Zorlukla konuşabilen Ahmet durumu kabullenir. Ali ve Reşat Ahmet’i huzurevinde bulurlar. Ama mutlu göründüğü için bir süre orada kalmasına ses çıkarmazlar.

Babalarının son günlerini mutlu geçirmesi, belki hiç işe yaramayacak ama çok acı verebilecek bir tedaviden daha önemlidir. Huzurevi sakinlerinin her birinin kendi hikayeleri ve dramları vardır. Ahmet bunları öğrendikçe onlara daha yakınlaşıp, her birini tek tek çok sever.

Oyuncular Suna Selen (Mızgin), Ali Sürmeli (Muhtar), Arif Erkin (Ahmet), Bilge Zobu (Yaşar Hoca), Cihat Tamer (Tayyar Müdür), Cezmi Baskın (Sabri), Emel Sayın (Misafir Oyuncu), Erol Günaydın (Komutan Vahit), Gazanfer Özcan (Palyaço), Mahsun Kırmızıgül (Ali), Nejat Uygur (Gazi Cemal), Yavuz Bingöl (Hıdır), Yıldız Kenter (Melek), Zeynep Tokuş (Nazlı)
Yapım Yılı 2007
Yönetmen Mahsun Kırmızıgül
Senaryo Mahsun Kırmızıgül
Türü Dram

Kaynak: Beyaz Melek

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s