Türk televizyonlarında bugüne dek görülmemiş talk şov Gecekondu, Durul Bazan ile Star TV’de! Akbaba köyü 35 numara bu hafta Yılmaz Morgül’ü ağırlayacak. Durdu bir şov günü sabahına daha yeni maceralarla uyanır. Dalyan’ın haberi olmadan bir güzel kahvaltı yapar. Fakat sevinci yarım kalmıştır çünkü Dalyan tarafından ramazan olduğu ve orucunu yediği bilgisiyle yıkılacaktır.

Şova hazırlık, Dalya’nın Durul’a ağda yapması, yüz maskesi hazırlamasıyla devam eder.
Şovda ise Yılmaz Morgül’ün okuduğu nefis ilahiye Dalyan bir bozlakla cevap verir. Hep birlikte yenilen sahur yemeğiyle saatlerce süren şarkılı ilahili güzel bir ramazan akşamı yaşatırlar

Durdu’nun hikayesi:

Talk şovu gerçekleştiren çaycı. Adı Durdu yani Durul Bazan.
Durdu kendisinden bir kaç yaş büyük abisi Dalyan ve dedesi Eşref ile İstanbul’un Paşabahçe ilçesinde bir gecekonduda yaşamaktadır. Anne ve babasını çok küçük yaşlarda kaybeden Durdu ve Dalyan dedeleri tarafından büyütülmüşlerdir. Durdu’nun abisi Dalyan işi gücü olmayan, tüm gününü internette erotik sitelerde film izleyerek geçiren biridir.
Bu şovun ilginç yanlarından biri de Dalyan ve Eşref dedeyi canlandıran kişilerin oyuncu olmaması
Durdu ise büyük bir TV kanalında çaycı olarak çalışmaktadır. Tüm ailenin geçim kaynağı dedenin emekli maaşı ile Durdu’nun sigortası ve maaşıdır.

Durdu, bir gün, çalıştığı TV kanalının genel yayın yönetmenin odasına çay bırakmak üzereyken kanalın en ünlü şovmeninin kovulduğuna kulak misafiri olur. Odaya girip girmemekte tereddüt yaşayan Durdu kapının aniden açılmasıyla kendini bir anda yeni kariyerinin ilk basamağında bulur. Son dönemde talepleri iyice artan eski şovmeni kovan genel müdür sıfırdan yeni bir star yaratabileceğini herkese ispat etmek için içeri ilk giren kişiyi kanala şovmen yapacağını iddia etmiştir ve bu şanslı kişi o an çay bırakmak için orda bulunan Durdu olmuştur.

Yayın Tarihi: 13 Ağustos Cuma
Yayın Saati: 00.30 Yeni Bölüm

Kaynak: Gecekondu 6. Bölüm

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s