Fox TV’nin yeni dizisi Çakıl Taşları’nın 2. bölümü 20 Temmuz Salı günü yayınlanacak.
Çakıl Taşları’nda üniversite sınavında başarız olan beş gencin hikayesi anlatılıyor. Farklı orta sınıf semtlerinde, farklı aile yapıları olan beş genç… Ortak noktaları; kaybetmek.
Üniversite sınavını kaybeden geçlerin ümitleri tükenmek üzereyken, Ayçin, Sevil ve Cihan’a özel bir üniversiteden burslu okuma teklifi geldi. Çok sevinen üç genç, okulun tanıtım gününe gittiler. Fakat okuldan çıktıktan sonra hepsinin yüzleri düşmüştü, çünkü bir kereye mahsus olmak üzere verilmesi gereken 3.000 TL kayıt üceti vardı. Hepsinin durumu belliydi; kötüydü. Ayçin ve Sevil’in aileleri zar zor geçindiriyordu evi. Cihan’ın ailesinden kalan sadece Ağabey’i vardı.

Ayçin, ilk önce babasından istedi kayıt parasını ama babasından hayır yoktu. Sonra çareyi kuzenini aramakta buldu. Annesine de okulun taksitlendirme yapacağını söyledi.
Sevil ise mutsuzdu. Annesi, Sevil’in yaşı geçmeden evlenip yuvasını kurmasını istiyordu. Babası ise ne yapıp ne edip, kızını okutmak istiyordu ve kızını okutabilmek için arabasını sattı. Cihan’ın ağabeysi ise birinden borç alıp, getirdi.

Şimdi herbiri üniversiteye gitmek için hazırdı. Hepsi de kayıt parasını hesaba yatırmış, kayıt için söylenen yere gitmişti.İlk olarak Cihan kayıt masasına gitti. Gittiğinde böyle bir üniversite olmadığını söylediler. Cihan, çaresizce bağırken, diğer iki kız da Cihan’nın yanına geldiler. İlim İrfan Üniversitesi diye bir üniversite yoktu.

Kara kara düşünen gençlerin hayalleri yıkılmakla kalmamış, her birinin zar zor bulduğu 3.000TL de gitmişti. Azim abidesi Sevil, vazgeçmeye niyetli değildi.Adamı bulup yakasına yapışacaktı da nasıl? Cihan, çoktan vazgeçmişiti, iki kız olmasa.

Akıllarına gelen her yolu sırayla denemeye başladılar. Önce gelen belgelerdeki telefon numarasını aradılar. Numara kullanılmamaktaydı, adres sahteydi. Umutlarını yitiren kızlar yollarını ayırdı. Sonra Sevil’in aklına kargo geldi. Kargodaki isime baktı ama ordan bir şey elde edemedi ama hangi şubeden yollandığını öğrenmişti. Hemen Cihan ve Ayçin’e haber verdi ve şubenin yolunu tuttular.Fakat ordan da pek bir şey elde edemediler. Vazgeçip ayrılmışlardı ki; Sevil’e bir telefon geldi. Arayan dolandırıcı Ekrem’in ablasıydı. Bütün her şeyi sevile anlattı ve Sevil de, Cihan ve Ayçin’ e haber verdi. Ekrem’in ablasıyla birlikte, Ekrem ve Cenker’e oyun oynayarak onları yakalamayı başardılar. Bağladılar ve sorguya başladılar. Ekrem, nasıl yaptıklarını bir bir anlattı. Kandırılan sadece üçü olmuştu. Gençlerin istediği; parayı alabilmekti ama ortada para filan yoktu. İki hayta, parayı dershaneye yazılabilmek için kullanmaya çalışmışlar, başarılı olamayınca da paraya ihtiyacı olan özel bir hoca tutup, parayı ona vermişlerdi. Bu durumu öğrenen üç genç ne yapacaklarını şaşırdılar.Hepsinin ailesi, çocuklarının üniversiteye gittiklerini sanıyorlardı.

Kaynak: Çakıl Taşları 2. Bölüm

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s