Ms Production, 1 seneden beri hazırlıklarını yürüttüğü tarihi dizisi muhteşem yüzyıl için Show Tv ile anlaşma sağladı. Meral Okay‘ın kaleme aldığı ve Yeni yayın döneminde Show Tv ekranlarında buluşacak olan muhteşem yüzyıl dizisinde şimdiden çok konuşulacak isimler var. aşk-ı memnu ile kariyerinin zirvesine çıkan Nebahat Çehre ve son olarak binbir gece dizisinde izlediğimiz Halit Ergenç, muhteşem yüzyıl dizisinin ağır topları olarak öne çıkıyor.

Kanuni Sultan Süleyman’ı oynayacak olan Halit Ergenç, bu proje için uzun süreden beri hazırlanıyor. Nebahat Çehre‘de Kanuni’nin annesi Valide Sultan olarak karşımıza çıkacak. Bir diğer önemli gelişmelerden biri de deneyimli ve sevilen oyunucu Vahide Gördüm’ün de diziye dahil olması. Hürrem Sultan’ın kimin oynayacağı ise şimdilik netlik kazanmadı. Yeni yayın döneminde Show Tv Ekranlarında buluşacak bu dizi çok konuşulacağa benziyor.

Dizide, 46 yıl padişahlık yapan ve Osmanlı İmparatorluğu’nu en geniş sınırlarına ulaştıran Kanuni Sultan Süleyman’ın, hukuk, sanat ve mimarlık alanlarında yaptıkları anlatılacak.

Kaynak: Muhteşem Yüzyıl Dizisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s