Tomris Giritlioğlu’nun yeni projesi Sabahattin Ali’nin kuyucaklı yusuf isimli romanı. Giritlioğlu Beren Saat’in bu role cuk diye oturacağını düşünmüştü ancak Saat bu sezon Ay Yapım ile Fatmagül’ün Suçu Ne? Adlı yapım için anlaştı.

Şimdilerde önce Beren Saat için düşünülen role 20 aday içinde seçim yapmaya çalışan Giritlioğlu, Kaymakamamın kızı Muazzez için harıl harıl çalışıyor.

Dizinin konusu: idealist kaymakam Selahattin Bey, ailesi eşkıya tarafından öldürülen ve yetim kalan Kuyucaklı Yusuf’u evlat edinir. Yusuf birlikte büyüdüğü, kaymakamın kızı Muazzez’e aşık olur. Ancak kasaba eşrafından Hilmi Bey’in oğlu Şakir de Muazzez’e aşık olunca ortalık karışır

Sabahattin Ali‘nin 1937 yılında yazdığı romanı kuyucaklı yusuf, Tomris Giritlioğlu tarafından televizyona uyarlanıyor. Asis‘in yapımcılığını yaptığını cast çalışmları devam ediyor.

Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali‘nin 1937 yılında yazdığı romanıdır. Sabahattin Ali, bu romanında Anadolu insanını, bu insanların düşünüş ve yaşayış tarzlarını okuyucuya anlatmaya çalışmaktadır. Sabahattin Ali, bu romanı için gereken malzemeyi asılsız bir ihbar nedeniyle üç ay yattığı hapiste ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaptığı öğretmenlik görevleri sırasında toplamıştır.

Roman, 1985 yılında Fevzi Tuna tarafından sinemaya’da uyarlanmış, filmin başrollerinde o dönemde Talat Bulut ve genç yaşta aramızdan ayrılan Derya Arbaş başrolde oynamışlardır.

Kuyucaklı Yusuf Dizisinin Genel Özeti: Ailesi eşkiyalar tarafından öldürüldükten sonra yetim kalan Yusuf’u idealist bir kaymakam olan Selahattin Bey evlat edinir. Yusuf birlikte büyüdüğü kaymakamın kızı Muazzez’e aşık olur. Fakat Hilmi Bey’in oğlu Şakir, Muazzez’le evlenmek isteyince Yusuf’la aralarında büyük bir çatışma başlar.

Kaynak: Kuyucaklı Yusuf Dizisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s