Nusrettin Babası, Heredot Cevdeti, Gamsız Celali ve Kirlisiyle Ekmek Teknesi, hâlâ mahalle dizisi dendiğinde ilk akla gelen projelerin başında bulunuyor. Mahalle kavramını, arkadaşlık ve aile ortamını ekrana yansıtan başka bir dizi çekilir mi bilinmez, ancak TRT, Ekmek Teknesinin Oyuncularının rol aldığı Halil ibrahim Sofrasının hazırlıklarını tamamladı. Pana Film tarafından çekilecek dizinin senaryosunu yine Ekmek Teknesinin Heredot Cevdeti Hasan Kaçan yazıyor. Kaçan, aynı zamanda dizide bir berberi oynuyor. izleyicilerin hafızasında Gamsız Celal olarak yer eden Ahmet Yenilmezin Kömür Baba adlı bir çaycıyı oynayacağı Halil ibrahim Sofrasında Kadir Çöpdemir nam-ı diğer Kirli ise Hasan Kaçanın eski ortağı rolünde.

Senaryosu ve cast çalışmaları büyük oranda tamamlanan dizinin çekimlerine ise ağustos ayında başlanması planlanıyor. Bir mahalle hikâyesi olarak tanıtılan dizide izleyici karşısına sakallı olarak çıkmaya hazırlanan Ahmet Yenilmez (Kömür Baba) akıllı mı, deli mi, veli mi olduğu tam da belli olmayan, ancak herkese çay satmaya çalışan farklı bir rolde. izleyici dizide berber dükkanının iki eski ortağı olan Kaçan ile Çöpdemirin bitmek bilmeyen mücadelelerine ve alacak verecek yüzünden düşecekleri çatışmaya şahit olacak.

Dizinin ses getirip getirmeyeceği her ne kadar yayınlandıktan sonra ortaya çıkacak olsa da Ekmek Teknesinden esintiler bulmayı ümit eden seyircinin Halil ibrahim Sofrasına kayıtsız kalmayacağı tahmin edilebilir. Genç bir yönetmenin (adı açıklanmayan) kadrajından çıkacak Halil ibrahim Sofrasının mahalle kavramını tam olarak yansıtıp yansıtmayacağını görmek için yeni sezonu beklemek gerekecek.

Kaynak: Halil İbrahim Sofrası Dizisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s