Kendine özgü üslubuyla kabare türünün Türkiye’deki önemli temsilcilerinden olan Devekuşu Kabare, her Cuma Star TV ekranlarında yeniden izleyicisiyle buluşuyor.Kabare Atölyesi’nde 14 genç yetenek Devekuşu Kabare’nin oyunlarını sahneliyor. Geleceğin Zeki-Metin’leri, Nevra’ları bu atölyeden çıkıyor.

Dördüncü bölümde yayınlanacak olan Yasaklarden skeçler ise şöyle:

Ceninler: Anne rahminde ikiz erkek bebeğin arasında geçen konuşmalar… Bebeklerden birinin erken çıkmak istemesi ve diğer bebeğin onu engelleme çabaları anlatılmaktadır.

Yoldan geçmek yasak: Evine gitmek için yoldan geçen bir adamın, başka bir adam tarafından yolunun kesilmesi, ısrarla o yoldan geçmeye çalışan adamı engelleme çabaları ve koyduğu yasaklar anlatılmaktadır.

Tarihi yasak (Taş Devri) : Devir Taş devri… Taş devrinin sanatçı ruhlu genci, zengin bir taş devri adamının kızına aşık olur. Fakat zaman önemli değil, bugun nasılsa taş devrinde de aynı. Zengin adam, kızını sanatçı ruhlu gence vermez. Taş devrinin bu komik durumunu tercüman eşliğinde izlemenizde yarar var.

Yasak aşk: Zengin bir iş adamının karısı ve metresiyle arasında yaşanan komik olaylar. Kıskanç bir eş, hamile bir metres ve metresin mafya abisi… Ne zamanki mafya abi ortaya çıkar, çapkın iş adamımız hiç beklemediği bir gerçekle karşılaşır.

Yayın yasağı (Minik Kelebek) : Oyun, bir öğretmen, koroda ki sevgili ilkokul öğrencileri ve denetimciler arasında geçmektedir.. Şarkı minik kelebektir. Ama denetimciler sayesinde minik kelebek’in sözleri ve bestesi değiştirilip bambaşka güftelerle öğrencilere söylettirilir. Karşınızda Türk sanat musikisinden minik kelebek.

Tatilde yasak yağmuru : Yasak, burada tatil yapmak yasak.Orta halli bir ailenin eğlenmek, dinlenmek, için geldikleri tatil yerinde, kamp yöneticisinin yasaklarıyla karşı karşıya kalırlar. Her şey yasaktır… Denize girmek yasak, duş yapmak yasak, futbol oynamak yasak, bikiniyle dolaşmak yasak, karı kocanın birbirine sarılması yasak ve hatta gece uyurken horlamak yasak.Çılgın bir kamp yöneticisi ve kamp sakinleri arasında yaşanan komik olaylar silsilesi sizi bekliyor.

Yeme dokunur, içme dokunur, her şey yasak: Damat’ın içkici babası ve sağır kayınpederi arasında, yemek, içmek üzerinde yapılan konuşmalar ve damat’ın kayınpederinin her şeyi yanlış anlaması sonucunda ortaya çıkan trajikomik son.

Sünnet: Türk bir aileye damat giden Alman Hans’ın önündeki tek engel sünnet olmaktır.Evde sünnet hazırlıkları başlamıştır ve Hans sünnet için hazırdır, ta ki sünnetçiyle karşılaşana kadar…

Trafik yasağı: Yoldan geçen sarhoş olduğu sanılan bir adamın, alkol muayenesi için iki polis memuru tarafından durdurulmasıyla ortaya çıkan komik olaylar…

Araplar: İstanbul’a eğlenmeye gelen iki zengin arabın otel odasına çağırdıkları dansözler tarafından dolandırılması anlatılmaktadır.

Evlilik yasağı: Mütevazı bir ailenin tutumlu oğlu Murat, zengin bir ailenin concon kızı Hande’yi sevmektedir. Murat evlilik teklifi için Hande’yi işkembeciye götürür… Ona göre romantik bir evlilik teklifi olmuştur ama Hande Murat gibi düşünmemektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s